Cennik Prania Dywanów

PRANIE DYWANÓW - wykonujemy tylko i wyłącznie w naszych pralniach. 

Stosujemy metodę prania na wskroś, która umożliwia pozbycie się zabrudzeń zarówno z runa jak i osnowy dywanu. Pierwszym etapem prania jest pozbycie się wszelkich suchych zabrudzeń poprzez wytrzepanie dywanu automatem trzepiącym. Następnie dywan jest prany, szorowany, płukany, odwirowywany i suszony. 

TRANSPORT

GRATIS

NA TERENIE MIASTA RYDUŁTOWY LUB PUNKTÓW PRZYJĘĆ

TRANSPORT

25

ODBIÓR I ODWÓZ DYWANU

  • Dywany poniżej 1 m2 liczone są jako 1 m2.
  • Dywany jedwabne oraz wiskozowe przyjmowane są warunkowo i wyłącznie na odpowiedzialność Klienta.
  • Zlecający oddając dywan do pralni PUCER akceptuje regulamin.

1. Mierzenie i znakowanie

Mierzenie dywanu, wszycie unikatowej metki z numerem, wyszukanie ewentualnych uszkodzeń, ustalenie rodzaju włókna i wykonanie zdjęcie.

2. Trzepanie mechaniczne

Trzepaczka mechaniczna niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy, itp.trzepaczka usuwa nawet 1 kg suchych zabrudzeń z metra kwadratowego.

3. Pranie wstępne i zasadnicze

Dywan jest odpowiednio namoczony z dodatkiem odpowiedniej chemii, która całkowicie rozpuszcza brud. Pranie zasadnicze za pomocą szorowarki tarczowej powodujące podniesienie runa w dywanie i odseparowanie pozostałych zabrudzeń od włókien. Następnie dywan jest płukany do skutku czystą wodą pod bezpiecznym ciśnieniem i zbierakowany.

4. Wirowanie

Dywan po zrolowaniu umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów gdzie przy 1200 obr./min wirowany jest przez ok 5-8 minut co pozwala usunąć do 95% wody. Zapobiega to przebarwieniom frędzli oraz zdecydowanie przyśpiesza proces suszenia, jednocześnie nie wpływając na sztywność dywanów.


5. Suszenie

Dywany suszone są na specjalnej suszarni sterowanej komputerowo w pozycji pionowej, gdzie w zaledwie kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody

6. Obróbka końcowa i sprawdzenie jakości

Każdy dywan po wyschnięciu jest sprawdzany pod kątem jakości, szczotkowany, odkurzany i pakowany.